»   اخبار   »   دادستان کل کشور و رئیس جدید کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه زمان انتشار :  

دادستان کل کشور و رئیس جدید کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه
آزاد گذاشتن آنچه که درفضای مجازی با اخلاق و امنیت عمومی در تضاد است ، از مصادیق مهم تضییع حقوق عمومی است و دادستانی کل با عاملان آن برخورد خواهد کرد.

دوم شهریورماه سال جاری مراسم تودیع و معارفه مسئولان قضایی با حضور آیت الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضائیه و جمعی از مسئولان عالیرتبه کشوری برگزار شد.
در جلسه امروز بموجب احکام صادره از سوی ریاست محترم قوه قضائیه حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژیه معاون اول قوه قضائیه و حجت الاسلام و المسلمین رئیسی به عنوان دادستان کل کشور منصوب شدند.
حجت الاسلام و المسلمین رئیسی که بر اساس ماده 22 قانون جرایم رایانه در جایگاه دادستان کل کشور، رئیس جدید کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه می باشند در هنگام تبیین برنامه های خود، ضمن تأیید و تأکید بر کنترل هایی که توسط دادستانی کل کشور در فضای مجازی اعمال می شده است ، اظهار داشتند : این کنترل ها در دوره جدید نیز مورد توجه و پیگیری قرار خواهند گرفت.
ایشان در ادامه آزاد گذاشتن محتوایی که با اخلاق و امنیت عمومی در فضای مجازی در تضاد است را یکی از مصادیق مهم تضییع حقوق عامه برشمردند و اعلام کردند :
«مسئله حقوق عامه و حقوق عمومی مسئله بسیار با اهمیتی است . امروز ، مسئله فضای مجازی که مورد تأکید دوستانمان در دادستانی کل کشور است ، از محورهای اساسی حقوق عمومی می باشد . در فضای مجازی آزاد گذاشتن آنچه که با اخلاق و امنیت عمومی در تضاد است ، یکی از جلوه ها و مصداق های تضییع حقوق عمومی است که برخورد با آنها از محورهای برنامه های دادستانی کل کشور خواهد بود.»
حجت الاسلام رئیسی ، رئیس کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه ،در ادامه افزود : " برخورد با این تضییع کنندگان حقوق عمومی حتماً برای ما از جایگاه دادستانی کل کشور و بعنوان مدعی العموم ، یک مسئله محوری و اساسی خواهد بود."