»   اخبار   »   رئیس کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه : شخص رئیس جمهور نمی تواند مصوبات کمیته تعیین مصادیق مجرمانه را ابطال کند. زمان انتشار :  

رئیس کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه : شخص رئیس جمهور نمی تواند مصوبات کمیته تعیین مصادیق مجرمانه را ابطال کند.
حجت الاسلام و المسلمین محسني اژيه رئیس کارگروه تعییین مصادیق محتوای مجرمانه و دادستان کل کشور در پاسخ به خبرنگاری كه پرسید آیا درست است که جلسه‌ای که برای رای‌گیری فیلترینگ نرم‌افزارهای اطلاع‌رسانی تشکیل شد، رسميت نداشته است و آیا شخص رئیس‌جمهور می‌تواند مصوبات کمیته تعیین مصادیق محتوای مجرمانه را ابطال کند یا خیر؟ گفت: پاسخ هر دو سوال منفی است. جلسه طبق ضوابط قانونی تشکیل شده و رايي هم که صادر شده مطابق قانون بوده است. خوب است که همه ما مطابق قانون عمل کنیم این به صلاح کشور و همه است. در اینجا وزارت ارتباطات خلاف قانون عمل کرد که این دستور را اجرا نکرد و به همین جهت هم باید پاسخگو باشد.
ایشان افزود : اگر شورای عالی فضای مجازی مصوبه‌ای داشته باشد حتما به آن به منزله قانون عمل می‌کنیم. البته خود رئیس جمهور هم گفتند هیچگاه خلاف قانون عمل نمی‌کنند و من از اینکه آیا چنین دستوری داده‌اند یا نه اطلاعی ندارم اما اگر چنین دستوری داده شده باشد خلاف قانون است.