»   اخبار   »   90 درصد فضای مجازی کشور در اختیار بیگانگان است زمان انتشار :  

90 درصد فضای مجازی کشور در اختیار بیگانگان است

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، معاون فضای مجازی دادستان کل کشور در نخستین گردهمایی فعالان90 درصد فضای مجازی کشور در اختیار بیگانگان است مجازی بسیجی استان خراسان رضوی در مشهد گفت: رهبر معظم انقلاب بارها بر هوشیاری آحاد جامعه در جنگ نرم در فضای مجازی تاکید کرده اند که لازم است نیروهای انقلابی و دلسوز نظام و اسلام هوشمندانه وارد این فضا شوند.

جواد جاویدنیا با بیان اینکه 60 درصد جرایم فضای مجازی متعلق به اینستاگرام و تلگرام است، افزود :  طی رصدی که سال گذشته انجام شد هر روز محتوای مجرمانه بسیاری در اینستاگرام منتشر می شود.

وی گفت: همه باید با برنامه ریزی به اقدامات ضد نظام و ضد اخلاقی دشمنان و منافقان واکنش قاطع نشان دهند.

جاوید نیا افزود: حضور هوشمندانه دلسوزان نظام نیازمند آموزش است و نخستین قدم در این مرحله تحلیل صحیح و به موقع از حرکت ها و جریان سازی های دشمنان است.

وی گفت : با توجه به اینکه دشمنان، لشکر سایبری علیه انقلاب اسلامی به راه انداخته اند، دلسوزان نظام نیز باید با راه اندازی فضای رسانه ای علیه دشمن، نقاط قوت و ضعف دشمن را شناخته و بر اساس آن تحلیل مناسب انجام دهند.

در این مراسم نخستین رقابت فعالان فضای مجازی بسیجی استان خراسان رضوی با عنوان 'مشق مجازی' در مشهد برگزار شد که طی آن حدود هزار و 100 فعال مجازی بسیجی این استان در قالب 100 تیم در 2 بخش زنان و مردان با هم رقابت کردند.