»   اخبار   »   سرخط خبرها

معاون دادستانی کشور: چاره‌ای نباشد «اینستاگرام» فیلتر می‌شود

معاون امور فضای مجازی دادستان کل کشور گفت: دولت اگر راهی بجز فیلترینگ دارد، ورود کرده و بر آن اعمال حاکمیت کند؛ اما اگر واقعاً راهی باقی نمانده، چاره‌ای جز فیلتر شدن اینستاگرام نیست.

معاون دادستان کل کشور در امور فضای مجازی در گفت‌وگو با میزان مطرح کرد اجتناب از هرگونه تبعیض در مسدودسازی حساب‌های بدون ضابطه در خصوص جمع آوری کمک‌های نقدی / وصول ۲۵ فقره مجوز فعالیت از هلال احمر/ بسیج هم با هماهنگی هلال احمر حساب متمرکز اعلام کرد

معاون دادستان کل کشور در امور فضای مجازی با بیان اینکه هیچ گونه تبعیضی در مسدودسازی حساب‌های بدون ضابطه از سوی دادستانی صورت نگرفته است گفت: هدف از این اقدام متمرکز کردن حساب‌ها و ساماندهی کمک رسانی‌ها بوده است.

منتشرکنندگان شایعات در فضای مجازی شریک جرم هستند

معاون دادستان کل کشور در امور فضای مجازی معتقد است کسانی که شایعات و اخبار دروغ را در فضای مجازی منتشر می کنند، شریک جرم محسوب شده و با آنان برخورد خواهد شد.

جمع‌آوری کمک‌های مردمی با کسب مجوز ازمراجع ذیصلاح بلامانع است

معاونت فضای مجازی دادستانی کل کشور چهارشنبه در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای سیل‌زدگان، با اخذ مجوز از مراجع ذیصلاح از جمله سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر و کمیته امداد و انعکاس آن به این معاونت بلامانع است.

ممنوعیت جمع آوری کمک‌های مردمی غیر از طریق حساب‌های رسمی جمعیت هلال احمر و کمیته امداد

ممنوعیت جمع آوری کمک‌های مردمی غیر از طریق حساب‌های رسمی جمعیت هلال احمر و کمیته امدادمعاون امور فضای مجازی دادستان کل کشور گفت: دولت اگر راهی بجز فیلترینگ دارد، ورود کرده و بر آن اعمال حاکمیت کند؛ اما اگر واقعاً راهی باقی نمانده، چاره‌ای جز فیلتر شدن اینستاگرام نیست.

معاون دادستان کل کشور در امور فضای مجازی با بیان اینکه هیچ گونه تبعیضی در مسدودسازی حساب‌های بدون ضابطه از سوی دادستانی صورت نگرفته است گفت: هدف از این اقدام متمرکز کردن حساب‌ها و ساماندهی کمک رسانی‌ها بوده است.

معاون دادستان کل کشور در امور فضای مجازی معتقد است کسانی که شایعات و اخبار دروغ را در فضای مجازی منتشر می کنند، شریک جرم محسوب شده و با آنان برخورد خواهد شد.


معاونت فضای مجازی دادستانی کل کشور چهارشنبه در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای سیل‌زدگان، با اخذ مجوز از مراجع ذیصلاح از جمله سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر و کمیته امداد و انعکاس آن به این معاونت بلامانع است.


ممنوعیت جمع آوری کمک‌های مردمی غیر از طریق حساب‌های رسمی جمعیت هلال احمر و کمیته امداد


مراسم تودیع و معارفه روسای قدیم و جدید دستگاه قضایی کشور با حضور جمع کثیری از مسئولان آغاز شد.


حجت الاسلام و المسلمین منتظری در پیامی انتصاب حجت الاسلام و المسلمین رئیسی را به سمت ریاست قوه قضاییه تبریک گفت.


معاون فضای مجازی دادستانی کشور با بیان اینکه چه کسانی پشت پرده مسدود نشدن «VPN» ها هستند، گفت: وزارت ارتباطات مسئول مقابله با فیلترشکن‌ها بود اما به آن عمل نکرد.

دادستان کل کشور با اشاره به آمار کلاهبرداری‌هایی که از طریق فضای مجازی شده است، عنوان کرد: کلاهبرداری‌هایی که از طریق اینترنت انجام می شود، زیاد است؛ به‌گونه‌ای که این جرایم در سال جاری نسبت به سال گذشته ۳۰۰ درصد رشد داشته است و در استان کرمان آمار جرایم رایانه‌ای آن ۸۵ درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است؛ بنابراین باید فضای مجازی مدیریت شود و بحث بستن اصلا مطرح نیست.

معاون دادستان کل کشور گفت: حدود ۲هزار نفر از مردم اهواز و مدعی العموم از وزیر ارتباطات طرح شکایت کرده‌اند که احتمال می‌ورد بعد از بررسی پرونده، حکم انفصال از خدمات دولتی برای وزیر صادر شود.

دادستان کل کشور گفت: خطاب من به «شخص وزیر ارتباطات» است که یک روزی باید در پیشگاه خداوند متعال جوابگو باشد که برای پاکسازی فضای مجازی همکاری نکرده و نمی‌کند و مصوبات شورای عالی فضای مجازی را زیر پا می‌گذارد.

نشست بررسی توانمندی پیام رسان‌های داخلی صبح امروز با حضور دکتر جاویدنیا سرپرست معاونت فضای مجازی دادستانی کل کشور برگزار شد.

سرپرست معاونت امور فضای مجازی دادستانی کل کشور از فیلتر تعدادی از سایت‌های موسسات جاعل مدرک تحصیلی به دنبال شکایت وزارت علوم و دستور قضایی خبر داد.

معاون قضایی دادستان کل کشور در امور فضای مجازی در نشست تخصصی پی جویی موثر و کارآمد جرایم سایبری در حوزه بانکداری گفت: متاسفانه بحث جرائم فضای مجازی در خصوص جرائم مالی گسترش روز افزونی داشته است.

معاون فضای مجازی دادستان کل کشور گفت: از همه مقامات قضایی خواسته‌‌ایم مسیر کسب‌وکارهای فضای مجازی را تسهیل کنند و صرفا برخورد سلبی نداشته باشند: به نسل جدید اعتماد کنند تا بتوانیم صنعت فناوری اطلاعات کشور را به سمت خودکفایی بیشتر ببریم


خلاصه نشست تخصصی با عنوان ((ابعاد حقوقی تاریک وب))    29 آبانماه 96 دانشگاه اشرفی اصفهانی

1-سرکارخانم دکتر راضیه قاسمی استاد یار دانشگاه شهید اشرفی اصفهانی

2-سرکار خانم دکتر نفیسه نکویی مهر-پژوشکر دکتری حقوق عمومی و مدرس دانشگاه

3-جناب آقای دکتر امید مقامی استاد یار حقوق بین الملل دانشگاه اشرفی اصفهان


خلاصه مصاحبه با دکتر رسول ملکوتی

تحصیلات : هیات علمی دانشگاه آزاد پردیس دکترای خصوصی 95 مفید/ ارشد 89 علامه/کارشناسی 87 کاشان - سابق اجرایی : وکیل پایه یک-مشاور وزارت راه و شهر سازی (شرکت مادر تخصصی ساخت زیر بناها )۲۲ بهمن سال ۶۱ بعد از فرستادن بچه‌های باقی مانده به عقب، تنهای تنها با خدا همراه شد و دیگر کسی او را ندید.علی‌رغم اینکه شهید هادی پست دولتی داشت، اما هیچ‌گاه در قید و بند فعالیت روزمره و کارمندی نبود و ترجیح می‌داد با حضور موثر در جامعه، به مردم کمک کند؛ خواه این کمک مادی باشد یا معنوی ،ابراهیم هادی با خدا معامله کرده بود و نسبت به زندگی دنیوی تعلق خاطری نداشت.

سرپرست معاونت فضای مجازی دادستانی کل کشور گفت: خرید و فروش گرام غیرقانونی است و نه تنها حمایت نخواهد شد بلکه برخورد قانونی نیز به دنبال خواهد داشت.

حدود 90 درصد فضای مجازی کشور در اختیار بیگانگان است و هدف اصلی آنان نیز تغییر ارزش های جامعه است.


قم - معاون دادستان کل کشور، جرم در فضای مجازی را خط قرمز قوه قضائیه دانست و گفت: اگر جرمی ایجاد شود و کمیته ضد فیلترینگ حمایت کند طبق قانون برخورد می‌کنیم.

دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه با بیان اینکه رفع فیلتر تلگرام اساسا منتفی است، گفت: هر گونه فعالیت دستگاه‌های دولتی در تلگرام و نیز هر گونه ارایه خدمات درگاه های پرداخت اینترنتی در تلگرام و پوسته‌های فارسی آن اعم از هاتگرام وطلاگرام غیرقانونی است و با آن برخورد قانونی خواهد شد.

معاون قوه قضاییه گفت: هیچ فردی در نظام اسلامی موافق بستن فضای مجازی نیست، بلکه در سیاست کلان نظام اسلامی مدیریت فضای مجازی دنبال می شود.


معاون دادستان کل کشور گفت: چند صدایی فرهنگی بین صدا و سیما، آموزش و پرورش، آموزش عالی، وزارت ورزش و جوانان، دولت و قوه قضائیه وجود دارد؛ از طرفی هم سینما، بازیگران و چهره ها راه خود را می روند.


نامه دادستان کل کشور به تمامی دادستانی‌های استانی: تا زمان تدوین دستورالعمل مشترک نظارت شهرداری‌ها بر تاکسی‌های اینترنتی، از هرگونه برخورد با این شرکت‌ها به درخواست شهرداری‌ها خودداری کنند.

دادستان کل کشور با اشاره به حادثه سیرجان و اینکه فضای مجازی بستر وقوع برخی جرایم است، گفت: اگر فضای مجازی را مدیریت نکنیم روز به روز وضعمان بدتر خواهد شد.

معاون دادستان کل کشور در امور فضای مجازی با اشاره به اینکه فیلترینگ هوشمند اینستاگرام شکست خورده است، گفت: دستور قضایی فیلتر آن به قوت خود باقی است.

جوادجاویدنیا با اشاره به ادعای رسانه‌ای مبنی بر اعلام رضایت برخی از علما از عملکرد وزارت ارتباطات و مخالفت آنان با فیلترینگ تلگرام اعلام داشت: نظرات علما برای ما تعیین کننده است لذا حاضریم به اتفاق مسئولان این وزارتخانه خدمت علما برسیم و ارائه گزارش از دو طرف صورت پذیرد و آن گاه نظر بزرگواران به صورت دقیق گزارش شود.

معاون فضای مجازی دادستان کل کشور با بیان اینکه نسخه های فارسی تلگرام در موعد مقرر نتوانسته اند استقلال پیدا کنند، گفت: نظر دادستانی، توقف فعالیت هاتلگرام و تلگرام طلایی در کشور است.

هرگونه همکاری با تلگرام در راه‌اندازی گرام، اخلال در نظام اقتصادی کشور تلقی می‌شود

بستر لازم برای حمایت از پیام رسان‌های داخلی فراهم نشد/ توئیتر حاوی میلیون‌ها محتوای مجرمانه است


بسیاری از علما، اساتید و دانشجویان خواهان فیلترینگ اینستاگرام هستندمعاون دادستان کل کشور در امور فضای مجازی در گرگان اعلام کرد: میزان کلاهبرداری‌های رایانه‌ای امسال نسبت به مدت مشابه پارسال سه برابر شده است.

معاون دادستان کل کشور در امور فضای مجازی با بیان اینکه اتوبان چهاربانده‌ای در اختیار پیام‌رسان‌های خارجی است، گفت: تلگرام ۳ هزار سرور توزیع محتوا برای ایرانی‌ها در نظر گرفته است.


دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه در پاسخ به ادعای اخیر برخی مسئولین وزارت ارتباطات در مورد تحقق وظایف قوه قضائیه در خصوص حمایت از پیام رسان‌های داخلی، اعلام کرد: قوه قضائیه وظایف خود را در قبال حمایت از پیام رسان‌های اجتماعی داخلی بطور کامل به انجام رسانده است.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ از کلاهبرداری تعدادی از مدیران سایت‌ها خبر داد که با وعده‌های دروغین و فریبکارانه مبالغ هنگفتی نصیب خودمی کنند.


 حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری دادستان کل کشور در همایش مقابله با جرایم مالی در فضای مجازی که امروز با حضور معاونین دادستان‌های مراکز استان سراسر کشور در مجتمع شهید بهشتی برگزار شد، در بخش اول صحبت‌های خود به حقیقتی قرآنی اشاره کرد و بیان داشت: این حقیقت قرآنی عبارت است از اینکه جامعه و مردم مادامی که یک تصمیم کلی و عمومی برای طی کردن مسیر صلاح و تکامل و تحت لوای معارف دینی و قرآنی برای خود طی نکند به آن نقطه‌ای که هدف خلقت انسان است نخواهد ر

 معاون دادستان کل کشور در امور فضای مجازی گفت: قمار و شرط بندی در فضای مجازی رشد داشته و حدود ۱۲۰۰ مورد را دادستانی کل کشور شناسایی کرده است.


معاون قضایی دادستان کل کشور:

توئیتر رفع فیلتر نمی شود


 فیلترینگ تلگرام موضوعی است که هر از گاهی تیتر یک روزنامه‌ها و خبرگزاری‌ها را به خود اختصاص می‌دهد. اما ظاهراً اختلاف نظر بر سر  این موضوع زیاد مطرح بوده چون با وجود اینکه مدت زیادی از طرح آن می‌گذرد هنوز تصمیمی درباره آن گرفته نشده است. شاید یکی از دلایل این تأخیر میزان استقبال مردم از این شبکه اجتماعی است. پیش از طرح فیلترینگ، بحث انتقال سرورهای این شرکت به داخل کشور مطرح شد که آن هم به بن‌بست خورد. یکی از تصمیم‌گیرندگان فیلترینگ، کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه است که در سال 1388 تأسیس شد. عبدالصمد خرم‌آبادی، دبیر این کارگروه هفته گذشته در گفت‌وگویی تفصیلی با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان شرکت کرد و در خصوص ضرورت راه‌اندازی شبکه‌های بومی توضیحاتی ارائه داد. وی با ذکر موانع موجود بر سر راه تشکیل شبکه‌های اجتماعی به کسب استقلال در فضای مجازی اشاره کرد و از دولت و مسئولین امر خواست تمام تلاش‌شان را برای نیل به این هدف به کار گیرند. در ادامه توجه شما را به این گفت‌وگو جلب می‌نماییم.

دکتر عبدالصمد خرم آبادی معاون قضایی دادستان کل کشور در گفت وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان دررابطه با اختلال ایجاد شده در بازی «کلش اف کلنز» از اعمال محدودیت برای دسترسی به این بازی خبرداد و گفت: اکثریت قریب به اتفاق اعضای کارگروه تعیین مصادیق با اعمال محدودیت برای دسترسی به بازی «کلش آف کلنز» موافقت کردند.

معاون دادستان کل کشور با تاکید بر اینکه مصوبه الزام کانال‌های خبری پرکابر به دریافت مجوز در اجرا با مشکلاتی مواجه خواهد بود، گفت: وقتی وزارت ارتباطات نتوانسته کانال‌های ضد انقلاب، تروریستی و دین ستیز در تلگرام را فیلتر کند چگونه می‌خواهد با کانال‌هایی که صرفا گناهشان عدم دریافت مجوز است برخورد کند.

انتقاد دادستان از عملکرد دولت دهم و یازدهم در خصوص ساماندهی فضای مجازی
شبکه های اجتماعی بومی متناسب با شرایط مذهبی و اجتماعی کشور راه اندازی شود
دادستان کل کشور با تأکید بر اینکه باید شبکه های اجتماعی بومی متناسب با شرایط مذهبی و اجتماعی کشور در فضای مجازی راه اندازی شود از عملکرد دولت دهم و یازدهم در خصوص ساماندهی و مدیریت فضای مجازی انتقاد کرد. 


استفاده از تلگرام برای انجام امور اداری به هیچ عنوان از نظر ما پذیرفته نیست و از آنجایی که موضوع امنیت اطلاعات اهمیت زیادی برای کشور دارد، در صورت مشاهده‌ی استفاده از تلگرام در دستگاه‌های دولتی برای انجام امور اداری، بعد از تذکر جدی، علیه نهاد مورد نظر اعلام جرم کرده و به شدت با آنها برخورد خواهیم کرد.


معاون قضایی دادستان کل کشور: تلگرام از جهات مختلف برای کشور ضرر دارد
خرم آبادی گفت: با پیگیری‌هایی که توسط مسئولان ذیربط صورت می‌گیرد از شبکه‌های اجتماعی داخلی حمایت بیشتری به عمل خواهد آمد به گونه‌ای بتوانند جایگزین تلگرام شوند.

بدینوسیله به اطلاع کلیه مدیران تارنماهای اینترنتی می رساند که اعتبار ثبت نام سایتهایی که در نسخه قدیمی پایگاه ساماندهی به نشانی samandehi.ir ثبت نام کرده اند به پایان رسیده است و از این تاریخ از نظر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه صرفاً سایتهایی ثبت شده محسوب می شوند و از امتیازات سایتهای ثبت شده استفاده می کنند که در نسخه جدید این سایت ثبت نام کرده باشند.

نظر به اینکه از بیش از یک سال پیش در این خصوص اطلاع رسانی شده بود (و متن اطلاعیه کارگروه تعیین مصادیق بر ایمیل سایتهایی که در نسخه قدیمی ثبت نام کرده بودند ارسال شده بود) و با توجه به اینکه مهلت اعتبار ثبت نام در نسخه قدیمی از چند ماه پیش به پایان رسیده است لذا از این تاریخ نسخه قدیمی حذف شده و صرفاً نسخه جدید برای کسانی که تمایل به ثبت نام دارند قابل رویت است.

یکی از امتیازات سایتهایی که در پایگاه ساماندهی ثبت نام کرده اند این است که در صورتی که اشتباهاً یا ناخواسته محتوای مجرمانه ای را منتشر نمایند کارگروه تعیین مصادیق بجای اینکه سایت آنها را فیلتر نماید قبلاً به آنها تذکر ارسال می کند و صرفاً در صورت عدم توجه به تذکر سایت آنها فیلتر خواهد شد.


معاون قضایی دادستان کل کشور در امور فضای مجازی از رأی منفی اعضای کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه به فیلترینگ تلگرام خبر داد.


دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه گفت: براساس مصوبه اخیر کارگروه با سایت های اینترنتی که برای افزایش بازدید و ارتقاء رتبه کشوری و جهانی خود به تقلب متوسل شده و با سوء استفاده از کلمات کلیدی و تگ‌های پر کاربرد کاربران را فریب می دهند برخورد خواهد شد.


کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه براساس قانون وظیفه پاکسازی و سالم سازی فضای مجازی و جلوگیری از انتشار محتوای مجرمانه را برعهده دارد. بخش عمده ای از این تکلیف قانونی با همکاری داوطلبانه شهروندان مسئولیت پذیر و ارسال صدها هزار گزارش درخصوص مشاهده محتوای مجرمانه در فضای مجازی به دبیرخانه کارگروه انجام می شود.

معاون قضایی دادستان کل کشوردر گفت وگو با میزان:
عدم ممانعت اپراتورها از ارسال پیامک های انبوه ناخواسته جرم است / ارسال کنندگان پیامک های تبلیغاتی مجرمانه تحت تعقیب قرار می گیرند.

به گزارش خبرنگار مهر، موتور جستجوی ایرانی «یوز» به آدرس www.yooz.ir امکان جستجوی صفحات وب را برای کاربران ایرانی فراهم کرده است و صبح امروز با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات توسط بخش خصوصی در سازمان فناوری اطلاعات ایران به بهره برداری رسید.


معاون قضایی دادستان کل کشور در امور فضای مجازی با اشاره به اینکه برخی بزرگراه‌های مجازی به بیراهه‌ اسرائیل ختم می‌شود گفت: حتی غربی‌ها در برخورد با شبکه‌های اجتماعی منافع ملی را لحاظ می‌کنند.
معاون قضایی دادستان کل کشور در امور فضای مجازی با اشاره به اینکه برخی بزرگراه‌های مجازی به بیراهه‌ اسرائیل ختم می‌شود گفت: حتی غربی‌ها در برخورد با شبکه‌های اجتماعی منافع ملی را لحاظ می‌کنند. - See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13931029001063#sthash.qvQtmRIc.dpuf

معاون قضایی دادستان کل کشور در امور فضای مجازی از اعلام جرم علیه پایگاه اطلاع رسانی خبر آنلاین با موافقت دادستان کل کشور خبر داد:دادستان کل کشور گفت: امروز دشمنان اسلام و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، به دنبال ایجاد فتنه هستند و فضای مجازی این بستر را برای آنها فراهم کرده است.دکتر عبدالصمد خرم آبادی ، معاون دادستان کل کشور در امور فضای مجازی در گفتگو با خبرنگار حقوقی قضایی باشگاه خبرنگاران در خصوص ضرب الاجل معاون اول قوه قضائیه برای مسدودسازی محتوای مجرمانه مربوط به شبکه های اجتماعی مبتنی بر تلفن همراه اظهار داشت:

نامه معاون اول محترم قوه قضائیه خطاب به وزیر ارتباطات ، دارای دو جنبه ایجابی و سلبی است ، جنبه ایجابی آن از این جهت است که قوه قضائیه نه تنها با اصل شبکه های اجتماعی و نرم افزارهای ارتباطی تلفن همراه که شبکه های اجتماعی در بستر آنها فعالیت می کنند مخالفتی ندارد بلکه تاکید دارد که نرم افزارهای داخلی برای این منظور ایجاد شوند و در نامه معاون اول قوه قضائیه نیز بر این امر تاکید شده است.دادستان جدید کل کشور، طی نامه ای به ریاست جمهوری، خواستار تشکیل جلسه شورای‌عالی فضای مجازی بمنظور بررسی ابعاد مختلف نحوه اعطای مجوز خدمات نسل سوم تلفن همراه و اتخاذ تصمیم در مورد آن شد.


آزاد گذاشتن آنچه که درفضای مجازی با اخلاق و امنیت عمومی در تضاد است ، از مصادیق مهم تضییع حقوق عمومی است و دادستانی کل با عاملان آن برخورد خواهد کرد.

اگر جرایم و مصادیق مجرمانه که در آن بوده رفع شده باشد، رفع فیلترینگ می‌شود، اما اگر موانع برطرف نشده باشد، اقدامی صورت نمی‌گیرد

لازم نیست در هر موردی ما بگوییم قانون فلان مطلب را می‌گوید

حجت الاسلام و المسلمین محسني اژيه رئیس کارگروه تعییین مصادیق محتوای مجرمانه و دادستان کل کشور گفت : یکی از مسائلی که همه ما وظیفه داریم آن را رعایت کنیم قانون‌مداری است. اگر هر کسی یا هر سایتی اقدام غیرقانونی انجام دهد تحت تعقیب قرار می‌گیرد و ربطی هم ندارد که دولتی است یا غیردولتی

حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی‌اژیه در پاسخ به سوالی درباره محکومیت 8 نفر به 127سال حبس در ارتباط با فعالیت فیسبوکی گفت ما متهم و عنوان مجرمانه فیسبوکی نداریم و این تیترهایی است که رسانه ها انتخاب می کنند

رئیس جمهور هم گفتند هیچگاه خلاف قانون عمل نمی‌کنند و من از اینکه آیا چنین دستوری داده‌اند یا نه اطلاعی ندارم اما اگر چنین دستوری داده شده باشد خلاف قانون است

ما مسائل زيادي داريم كه بايستي با هم تبادل نظر كنيم لكن دو مسئله از اهميت ويژه برخوردار است يكي بحث حقوق بشر است و مسئله مهم ديگر موضوع فضاي مجازي است

شورایعالی فضای مجازی تاکنون هیچ مصوبه‌ای در خصوص ممانعت از اجرای فيلتر واتس آپ نداشته است/ ظاهراً وزارت ارتباطات خود را مقید به اجرای قانون نمی‌داند


خرم‌آبادی درمصاحبه با خبرگزاری فارس در واکنش به اظهارات منتسب به وزیر ارتباطات در خصوص فیلتر واتس‌آپ

رئیس‌جمهور رأساً نمی‌تواند مانع اقدامات کارگروه تعیین مصادیق شود/ ادعای وزیر ارتباطات کذب استدبیر کمیته تعیین مصادیق محتوای مجرمانه در پاسخ به فارس

رئیس جمهور به عنوان حقوقدان می داند که قانون اختیار جلوگیری از اجرای دستورات قضایی را به وی نداده است .


از کلیه کاربران اینترنتی با احساس مسئولیت نسبت به هویت فرهنگی و ارزش‌های اسلامی در راستای عمل به فریضه امر به معروف و نهی از منکر بر فضای مجازی نظارت و مقابله با تهاجم فرهنگی و جبهه جنگ نرم ، دعوت به همکاری به عمل می آید


دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه به دنبال انتشار خبری در ایرنا تحت عنوان «شرط رهبر معظم انقلاب برای فیس بوک» با ارسال نامه ای، خواستار انتشار آن شد و نوشت که این نامه حاوی آخرین نظر مقام معظم رهبری و آیت الله ناصر مکارم شیرازی در مورد فیس بوک است.
توضیحات دبیر کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه در خصوص دلایل فیلتر نرم افزار ارتباطی  وی چت

تا زمان تقویت نرم افزارهای مشابه داخلی، فیلتر شدن نرم افزارهای خارجی مذکور به تعویق بیفتد
عبدالصمد خرم آبادی با بیان اینکه کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه اینترنتی تاکنون تصمیمی برای فیلتر شدن نرم افزار وایبر که چند روزی است از سوی برخی کاربران مطرح می شود اتخاذ نکرده اظهار داشت: با تقویت نرم افزارهای مشابه داخلی و در صورتی که نرم افزارهای داخلی بتوانند نیازهای ارتباطی مردم را تأمین کنند موضوع فیلتر نرم افزارهای خارجی مجددا توسط کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه مورد بررسی قرار می گیرد.دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه به تشریح دلایل فیلتر شدن فیسبوک پرداخت و گفت که اگر جوانان ما از ماهیت این شبکه آگاه باشند عضو آن نخواهند شد

دبير كارگروه تعيين مصاديق گفت:
تذكرات لازم در خصوص رفع فوري اختلالات ايجاد شده به مسئولين ذيربط در وزارت ارتباطات داده شده است

معاون دادستان كل كشور ادامه داد: در صورتي كه ثابت شود رفع فيلتر فيس بوك در برخي از مناطق كشور ناشي از قصور و يا تقصير مسئولين ذيربط بوده، به طور جدي با آن ها برخورد خواهد شد.

دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه در رابطه با انتشار خبر صدور دستور فیلتر سایت مهرنیوز اعلام کرد: این خبر کذب محض است .

خرم آبادی: وجود دو مرجع برای ثبت سایت‌های اینترنتی در وزارت ارشاد موجب سردرگمی پایگاه های اینترنتی شده است

براساس مواد 74 و 91 قانون انتخابات ریاست جمهوری و بند ط4 فهرست مصادیق , انتشار هرگونه محتوا علیه نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری جرم محسوب می شود.

توصیه می‌کنیم فعالان فضای مجازی  فهرست مصادیق محتوای مجرمانه مرتبط با انتخابات ریاست جمهوری  ( بند "ط" ) را بطور دقیق مطالعه و قبل از انتشار محتوای مرتبط با انتخابات از مجرمانه نبودن آنها اطمینان حاصل کنند تا ناخواسته مرتکب تخلفات انتخاباتی نشوند.